Прийшов час технологічної бізнес-школи

11.11.2020

Стажування у провідних наукових та освітніх світових центрах дає змогу побувати в атмосфері інноваційних рішень, які надихають та мотивують змінюватись, та намагатися творити як мінімум мікросвіт, вдосконалюючи себе, поширюючи ідеї та творячи нові сенси. Міжнародне стажування дарує коло добрих колег та формує декілька ідей, які можуть викристалізовуватися роками, чекаючи відповідного часу та місця, у яких вони зможуть фонтанувати та реалізовуватись.

Саме так було в період відвідування кращих ЗВО США у 2014 році. Реалізація ідей після поїздки обернулася у написану монографію «Акредитація вищих навчальних закладів у США», створення Tech StartUp School, програми Smart city для публічних управлінців та адміністраторів, заснування ГО «Інститут економічних та соціальних ініціатив».

Під час стажування, найбільше вразила атмосфера та діяльність бізнес-шкіл, а саме: МІТ Sloan Business School, Harvard Business School, Boston College, Duke’s Fuqua School of Business, які мають чіткий профіль, інтенсивні програми та неймовірну здатність пізнавати, взаємодіяти та розвивати нові теорії та наукові ідеї. Все це спонукало створити бізнес-школу із сучасною концепцією та історичними цінностями Львівської політехніки.

Одразу після поїздки був запрошений як експерт компанії Times Higher Education із рейтингування закладів вищої освіти, і саме тому доводиться постійно моніторити та аналізувати детальніше діяльність університетів та бізнес-шкіл і відповідно розвивати концепцію синергії розвитку інноваційних технологій та бізнес-освіти.

Технології все більше торкаються повсякденних наших активностей, корпорації використовують їх на всіх етапах діяльності, менеджери приймають та виконують рішення з їх застосуванням, в тому числі і щодо їх використання у бізнес-процесах та технологіях виробництва.

Важливим для топ-менеджера є питання, як віднайти баланс між технологічним рішенням, що забезпечить унікальність, вищий рівень конкурентоздатності та економічної доцільності його застосування, зважаючи на результативність ведення бізнесу чи реалізації проєкту.

Львівська політехніка є осередком створення нових технологій, попри складність діяльності, зменшення популярності технічних спеціальностей, падіння виробництва в попередні десятиліття. Як вказують рейтинги, ми в багатьох аспектах залишаємося серед світових лідерів і навіть покращуємо позиції. Зокрема, згідно рейтингу Times Higher Education, що був оприлюднений у вересні 2020 року, Національний університет «Львівська політехніка» суттєво змінив свої позиції у загальному рейтингу та піднявся із групи університетів 801–1000 у категорію 501–600.

Політехніка є одним із лише двох ЗВО України, які увійшли у цю категорію. Будучи явними лідерами вітчизняного ринку освіти, кому, як не нам, стати провідниками у розвитку для вітчизняних технологічних компаній.

Так, у галузі «Комп’ютерні науки» університет перейшов із групи університетів 251–300 у категорію 201–250, при цьому один український ЗВО увійшов до категорії 301–400, інші ― 601–800. У галузі «Бізнес та економіка» наш університет також показав позитивну динаміку, перемістившись із категорії 501+ до позиції 301–400, інші українські університети посіли місця 601+, один із них ― 401–500. У галузі «Природничі науки» Львівська політехніка піднялася зі сходинки 601–800 у категорію 501–600, інші українські ЗВО потрапили до категорії 1001+. Таку ж динаміку показав наш університет у галузі «Інжиніринг та технології», піднявшись із категорії 601–800 до позиції 501–600, ще один український університет позиціонується у цій категорії, інші ― у категоріях 601–800, 801–1000 та 1001+. [https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/by-subject]

Також гострою необхідністю формування інноваційно — освітніх продуктів, щодо управління технологічністю компанії, є створення власного внутрішнього ринку у межах інноваційної інфраструктури Львівської політехніки.

За час активної діяльності Tech StartUp School реалізовано з десяток успішних стартапів та інноваційних підприємств, які є нашими резидентами, беруть участь у освітніх програмах, прототипують перші продукти у лабораторіях Tech LabInno, отримують фінансування через краудфандинговий майданчик StartEra, виходять з нашою допомогою на міжнародні ринки. Досягаючи певного рівня розвитку проєкту, керівники та менеджмент цих інноваційних підприємств потребують нових знань із масштабування діяльності.

Тому технологічна бізнес-школа (Tech Business School) покликана розвивати знання та наукові ідеї для формування підприємством власної унікальності, застосовуючи або удосконалюючи інноваційні технології, а також оцінюючи економічну доцільність їх використання, зважаючи на етап розвитку проєкту чи підприємства, цільову аудиторію, взаємодію з іншими стейкхолдерами тощо.

Разом із учасниками програми ми будемо створювати унікальні економічно-результативні бізнес-моделі на засадах розвитку та застосування оптимальної технології.

Саме сьогодні, коли пандемія призвела до прийняття низки рішень з інтенсивнішого використання одних технологій та відмови від інших, як ніколи актуальною є пропозиція освітніх продуктів технологічної бізнес-школи (Tech Business School).

ТОМУ ЛАСКАВО ПРОСИМО У СВІТ TECH BS — ТЕХНОЛОГІЧНОЇ БІЗНЕС-ШКОЛИ ЛЬВІВСЬКОЇ ПОЛІТЕХНІКИ.

Завідувач кафедри адміністративного та фінансового менеджменту,
керівник Tech startup School,
д.е.н., професор